Rakieta tenisowa dla początkujących

O niektórych sportach zapomina się, kiedy przychodzi do wyboru codziennego zajęcia. Z oczywistych względów (także dlatego, że jest to niezwykle modne), najczęściej wybiera się bieganie. Jeżeli ktoś nie lubi aż tak dużego wysiłku, zamiast biegania wybiera jazdę na rowerze. Są to sporty, które wprawdzie wymagają zaangażowania, jednak nie dają tak dużej dawki emocji, jaką daje rywalizacja. Rywalizacja jest obecna w sportach zespołowych, jednak mało kto potrafi zebrać grupę osób, która będzie chciała uprawiać taki sport. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest tenis, który jest sportem z jednej strony łatwym, a z drugiej nieprzewidywalnym. Umówienie się na mecz tenisa nie jest dużym problemem, zwłaszcza jeżeli zna się kilka osób także chcących rozpocząć grę. Jedyne, co jest konieczne do gry, to rakieta tenisowa.

Wybór rakiety

Początkujący najczęściej wypożyczają sprzęt na kortach. Przez pierwsze kilka meczy może to być dobre rozwiązanie, jednak później już nie jest opłacalne. Za pieniądze, które wyda się na wypożyczenie rakiety, można kupić własną (dodatkowo o całkiem dobrej jakości). Przeglądając sklepy internetowe można natknąć się na wiele ofert. Szczególnie kuszące mogą być używane rakiety. To rozwiązanie w większości przypadków należy odrzucić. Rakiety zużyte są ciężkie w obsłudze i mogą być tak samo nieskuteczne jak rakiety z niskiej półki cenowej. Wyjątek stanowią naprawdę drogie rakiety. Trzeba się wtedy zastanowić co jest lepsze- używana rakieta dobrej klasy (która będzie sprawowała się jak zwykła rakieta) czy też nowa rakieta, jednak zupełnie standardowej jakości. Najczęściej wybiera się to drugie rozwiązanie. Wybór takiej rakiety to spore wyzwanie dla kogoś, kto nie miał wcześniej z tym styczności. Podstawowymi kryteriami, jakimi należy się tutaj kierować są:

  • znana marka
  • środek rozciągłości pułapu cenowego
  • indywidualna łatwość obsługi

Zwłaszcza trzeci punkt jest ważny- co z tego, że rakieta będzie dobra dla jednego, jeżeli dla drugiego będzie ona za ciężka? Dobrze jest mieć wcześniej kontakt ze sprzętem, który będzie się kupowało.

Na co zwrócić uwagę

Chociaż może wydawać się to truizmem, warto zwrócić uwagę na to co się kupuje. Jeżeli dany egzemplarz będzie wybrakowany, nie będzie można na nim dobrze grać. Chociaż wydaje się to niespotykane, jeżeli rakieta będzie w jakikolwiek sposób zniekształcona, gra nie będzie tak komfortowa. Wcześniejsze wyważenie rakiety też jest ważne, ze względu na indywidualne upodobania. Kluczem do znalezienia dobrego i odpowiadającego modelu jest wcześniejsze sprawdzenie różnych wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *