Przyciemnienie koloru sprawia, że można przejść swoistą metamorfozę i to w prosty sposób. Na pewno przyciemnianie włosów jest znacznie łatwiejsze niż ich rozjaśnianie i trudniej o zniszczenie włosów podczas zabiegu. Dziś podpowiemy kiedy warto przyciemnić kolor włosów? Dowiecie się też jak zapobiegać zniszczeniu włosów po koloryzacji.
Kiedy przyciemnianie włosów to dobry wybór?
Jeżeli macie już dość jasnego koloru włosów i chcecie postawić na większą zmianę to przyciemnianie włosów o więcej niż 2-3 tony świetnie się sprawdzi. Będzie odpowiednim wyborem także wtedy, gdy jesteście po nieudanej koloryzacji czy też rozjaśnianiu. Należy jednak pamiętać, że wtedy z farbowaniem trzeba poczekać kilka tygodni, mniej więcej 4 tygodnie aż włosy się zregenerują. Dodatkowo w przypadku niektórych kolorów konieczna jest dekoloryzacja. Jej przeprowadzenie samodzielnie jest możliwe, jednak trzeba zaopatrzyć się w dekoloryzator do włosów oraz farbę do włosów, czyli odcień, który chcecie uzyskać. Należy postępować według zaleceń producenta krok po kroku. Brak dekoloryzacji przy intensywnych pigmentach sprawia, że kolor po farbowaniu może być nieprzewidywalny i wtedy zamiast sobie pomóc po nieudanej koloryzacji, można jeszcze sobie zaszkodzić. Oczywiście dekoloryzacji nie można mylić z rozjaśnianiem. Zatem do dekoloryzacji należy wybrać dedykowany produkt, a nie zwykły rozjaśniacz do włosów. Pamiętaj, że włosy możesz ponownie zafarbować 2 tygodnie po dekoloryzacji. W tym czasie dbaj o włosy i stosuj odpowiednie odżywki, by je zregenerować.
Na jaki kolor włosów warto się zdecydować? Poznajcie modne, ciemne odcienie włosów
Na pewno ciemne włosy mogą dodać seksapilu, podkreślić tęczówkę oka. Nie jest prawdą, że postarzają. W końcu zawsze można zdecydować się na ciemny brąz włosy z refleksami. W ten sposób nie uzyskacie efektu jednolitego „hełmu” na Waszej głowie, a kolory będą mienić się w promieniach słońca. Uzyskanie refleksów sprawia, że kolor prezentuje się bardziej naturalnie i jeśli właśnie taki efekt chcecie uzyskać, to postawcie na ciemne kolory i refleksy. Bardzo wyraziste kolory warto uzyskiwać poprzez tonowanie włosów. Choć nie będą tak trwałe jak w przypadku klasycznych farb, to jednak pozwolą na uzyskanie wielu odcieni bez ingerencji w strukturę włosa. Włosy na ciemne kolory można oczywiście farbować samodzielnie. Warto zaopatrzyć się w farby, które mają w dużej mierze naturalny skład i chronią łuski włosa przed nadmiernym rozchyleniem, a zatem zniszczeniem włosów. Tutaj ważny jest dobór farby z odżywką zamykającą łuski włosa.
Jak dbać o kolor po farbowaniu, a także zapobiegać zniszczeniu włosów po koloryzacji?
Włosy po koloryzacji narażone są na przesuszenie, wypadanie, puszenie się. Dlatego warto odpowiednio przygotować je do farbowania. Już na tydzień przed zabiegiem warto wykonać olejowanie włosów, dopasowując naturalny olej do porowatości włosów. Warto umyć włosy dzień przed farbowaniem, gdyż sebum może chronić włosy przed degradacją w czasie farbowania włosów w domu. Trzeba bezwzględnie przestrzegać czasu farbowania włosów i nie wydłużać go. Postępowanie zgodnie z zaleceniami pozwoli uniknąć od razu widocznych zniszczeń. Oczywiście farbowanie to zawsze ingerencja w strukturę włosa, dlatego zastosowanie szamponu odbudowującego i podobnej odżywki będzie dobrym pomysłem. Można wybrać produkty z naturalnym cementem, czyli ceramidami i keratyną. Jeżeli włosy są mocno przesuszone to sprawdzą się szampony i odżywki z kwasem hialuronowym, a także mocznikiem. Odpowiednio dobrany zestaw do pielęgnacji włosów zapewnia ich regenerację widoczną już po pierwszym użyciu.