Przekłuwać uszy w domu, czy lepiej w gabinecie?

Motywy założenia pierwszych kolczyków na ucho są różne, tak samo jak metody wykonania przeznaczonych do tego celu dziurek. Część osób decyduje się na kolczyk w uchu ze względu na chęć dopasowania się do grupy, inne osoby za pomocą takiej biżuterii chcą wyróżnić się z tłumu lub po prostu podkreślić swoją urodę. Niezależnie od powodu, który skłania nas ku założeniu kolczyków, priorytetem powinno pozostawać bezpieczeństwo samego zabiegu. Jak więc założyć pierwsze kolczyki bez ryzyka?

Dlaczego nie należy samodzielnie przekłuwać uszu w domu?

Na samodzielne wykonanie dziurek w uszach decydują się przede wszystkim osoby, które w taki sposób próbują nieco zaoszczędzić. Zanim jednak odpowiemy sobie na pytanie „ile kosztuje przebicie uszu?”, zastanówmy się, czy jakakolwiek oszczędność finansowa jest warta podejmowanego ryzyka. W warunkach domowych bardzo trudno jest zadbać o odpowiednią sterylność zabiegu. Nie wspominając już o tym, że aby umiejętnie wykonać dziurkę w uchu, trzeba mieć choć podstawową wiedzę na temat budowy tej części ciała. Zabieg wykonany w domowych warunkach często odbiega swoim efektem od zamierzonego – kolczyki źle układają się na uchu, nie leżą symetrycznie lub wykrzywiają się w różne strony. W gorszym przypadku w rankę wdaje się infekcja, przez co dziurki niewłaściwie się goją, są bolesne, opuchnięte, a nawet ropieją. Czy warto więc ryzykować?

Jak wygląda profesjonalne przekłuwanie ucha w gabinecie?

Zakładanie pierwszych kolczyków w gabinecie jest od początku do końca zabiegiem w pełni profesjonalnym, wykonywanym w warunkach sterylnych. Niezależnie od tego, z pomocą jakiego przyrządu wykonywane są dziurki na kolczyki, wszystkie elementy biorące udział w procedurze są do niej odpowiednio przygotowywane, czyli dezynfekowane. Dotyczy to zarówno płatka ucha, jak i samego przyrządu czy wybranej biżuterii. Kolczyk zakłada natomiast osoba dysponująca wiedzą i doświadczeniem, które pozwala jej wykonać dziurki sprawnie, szybko i z estetycznym efektem końcowym. A ile kosztuje przebicie ucha w gabinecie? Z reguły koszt takiej usługi nie przekracza 100 zł za jedno ucho, więc wydatek nie jest tak duży jak mogłoby się wydawać.

Szybciej, bardziej komfortowo, bez stresu – zakładanie kolczyków metodą Blomdahl

Ponieważ to, ile kosztuje przebicie uszu, nie jest tak ważne jak bezpieczeństwo czy komfort w trakcie zabiegu, warto zastanowić się również, jaka metoda zakładania pierwszych kolczyków jest najlepsza, czyli trwa krócej, przebiega bez zbędnego stresu, a przy tym pozostaje w pełni higieniczna. Jedną z opcji, które warto wziąć pod uwagę zwłaszcza, jeśli zakładamy kolczyki małym dzieciom, to zabieg specjalnym aparatem metodą Blomdahl, który sprowadza się do wykonania dwóch dziurek jednocześnie. Procedura przebiega w kilku etapach. Uszy są dezynfekowane, oznaczane i przekłuwane w błyskawiczny sposób, w warunkach pełnej sterylności, bo z wykorzystaniem kolczyków zamkniętych w specjalnej kasecie.

Czy warto zapłacić za przekłucie uszu w gabinecie?

Wiedząc, ile kosztuje przebicie uszu w profesjonalnym gabinecie, możemy sami odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zapłacić taką sumę za usługę, która zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo i zadowalający efekt wizualny. Jeśli zależy nam na tym, by ucho ładnie i szybko wygoiło się po zabiegu, z pewnością nie warto oszczędzać, zakładając pierwsze kolczyki w domu. Oddanie swoich uszu w ręce profesjonalisty będzie korzystniejsze również z tego względu, że ten pomoże nam dobrać hipoalergiczne kolczyki, które usprawnią gojenie się ranek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *