Skin cycling krok po kroku – rutyna pielęgnacyjna dla pięknej i zdrowej cery

Chcesz lepiej zadbać o swoją cerę i wprowadzić coś nowego do własnej rutyny pielęgnacyjnej? To wcale nie musi być trudne, kosztowne, ani czasochłonne. Poznaj skin cycling – czterodniowy plan pielęgnacyjny odpowiedni dla różnych typów skóry, który daje szybkie i wyraźne efekty odżywienia, nawilżenia i wyrównania kolorytu cery.

Czym jest skin cycling i kto na nim skorzysta?

Skin cycling to rutyna pielęgnacyjna trwająca cztery dni, w której szczególną uwagę skupia się na wieczornej pielęgnacji skóry twarzy. W ciągu czterech dni przechodzi się przez trzy ważne kroki, mianowicie złuszczanie martwego naskórka, jego intensywne nawilżanie, a na końcu przyspieszoną regenerację z pomocą kosmetyków odżywczych.

Ponieważ są to istotne procesy dla wszystkich typów skóry, na skin cycling może zdecydować się praktycznie każdy. Jedyne, co warto mieć na uwadze, podchodząc do tego procesu, to dobra kondycja zdrowotna skóry. Silne peelingi złuszczające, a zwłaszcza retinol stosowany drugiego dnia, mogą działać drażniąco na skórę bardzo wrażliwą lub podrażnioną.

Jak wygląda skin cycling krok po kroku? Poniżej znajdziesz opis każdego dnia i potrzebnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Pamiętaj, że opisane zabiegi wykonuje się wieczorami. Rano oczyść cerę z pomocą delikatnego kosmetyku myjącego i zastosuj jedynie lekki produkt nawilżający.

Dzień pierwszy – złuszczanie martwego naskórka

Skin cycling rozpoczyna się od złuszczania martwego naskórka. To zabieg, który należy wykonywać regularnie na każdym typie skóry, chcąc zachować jej równomierny koloryt i gładką powierzchnię ze zdrowym blaskiem. W rutynie skin cycling sięgnij po peeling do twarzy dostosowany do własnego rodzaju cery. Do wyboru masz peelingi enzymatyczne oraz mechaniczne z drobinkami trącymi.

Właścicielki silnej, zdrowej i właściwie nawilżonej cery mogą korzystać z peelingów mechanicznych, które ścierają martwy naskórek przez pocieranie skóry drobinkami trącymi. W przypadku cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień taki produkt może jednak wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Alternatywą są peelingi enzymatyczne z silnymi składnikami aktywnymi, które zmiękczają martwy naskórek bez jego pocierania i tarcia.

Dzień drugi – odżywienie i nawilżenie z pomocą retinolu

Dzień drugi rutyny skin cycling to nawilżanie skóry, która po oczyszczeniu z martwego naskórka będzie w stanie skuteczniej wchłonąć cenne składniki odżywcze. Nieobojętny jest jednak wybór kosmetyków nawilżających. W skin cycling stosuje się produkty zawierające retinol, czyli jeden z najsilniejszych składników nawilżających w kosmetyce.

Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś retinolu, musisz wiedzieć, że po pierwszym kontakcie z tym składnikiem skóra może reagować lekkim podrażnieniem. Na początek wybieraj delikatne kosmetyki z dodatkiem niewielkich ilości retinolu, a po nawilżeniu zastosuj lekkie produkty o działaniu kojącym.

Dzień trzeci i czwarty – maksymalna regeneracja

Dwa ostatnie dni rutyny skin cycling należy poświęcić na regenerację i odżywienie. Wcześniejsze zabiegi, w tym zarówno złuszczanie, jak i nawilżanie retinolem, może nieco podrażniać skórę i osłabiać jej naturalną barierę ochronną. Czas na to, by wesprzeć jej odbudowę i przez dwa dni pozwolić skórze odpocząć od silnych zabiegów.

Na skórę nakładaj silne kosmetyki odżywcze, w tym serum, maski i kremy z zawartością takich składników jak kwas hialuronowy czy ceramidy. Mile widziane są również składniki działające kojąco jak aloes albo pantenol, które przyspieszą odbudowę komórek naskórka, wygładzą go i nawilżą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *