Zioła szwedzkie na każdą dolegliwość

Zioła szwedzkie to nalewka sporządzona wg starannie opracowanej receptury. W jej skład wchodzi 11 bardzo silnych ziół. Właściwości każdego z nich wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają. Dzięki temu, zioła szwedzkie mają bardzo wszechstronne działanie na wiele dolegliwości. Podobno autor unikalnej kompozycji ziół, szwedzki lekarz Claus Samst dzięki jej regularnemu stosowaniu dożył aż 104 lat! 

Sprawdzona receptura 

Zioła szwedzkie od lat cieszą się popularnością wielu osób. Nie tylko stanowią one podstawę ziołolecznictwa, ale także znalazły miejsce na półce wielu gospodyń domowych. Ich działanie jest bardzo wszechstronne.  

Działanie ziół szwedzkich 

Zioła szwedzkie szczególnie pomagają w następujących dolegliwościach: 

 • Zaburzenia trawienia, ból brzucha, problemy z apetytem. 
 • Pasożyty przewodu pokarmowego. 
 • Bóle głowy, migreny. 
 • Rany pooperacyjne, skaleczenia, blizny. 
 • Poparzenia, obrzęki, opuchlizna. 
 • Wysypki, trądzik, zmiany dermatologiczne. 
 • Przeziębienie, kaszel, katar, gorączka. 
 • Depresja, niskie samopoczucie, bezsenność. 

Zioła szwedzkie – skład 

W skład ziół szwedzkich wchodzi 11 ziół o sprawdzonym i potwierdzonym działaniu. Są to aloes, szafran, liście senesu, kamfora, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, korzeń arcydzięglu, manna (zioło, nie mylić z popularną kaszą), mirra, ziele dziewięćsiłu i teriak. To właśnie dzięki tak zróżnicowanemu składowi, zioła szwedzkie zawdzięczają swoją skuteczność. 

Jak stosować zioła szwedzkie? 

W przypadku zmian skórnych, obrzęków, blizn i ran, zioła należy aplikować zewnętrznie. Najlepiej sprawdzają się okłady stosowane bezpośrednio na dane miejsce. Tak przygotowany opatrunek należy zmieniać co kilka godzin. Warto także wcześniej stworzyć za pomocą tłustego kremu lub oleju barierę, która uchroni dane miejsce przed nadmiernym wysuszeniem (zioła zawierają alkohol). W przypadku zmian jak blizny i różnego rodzaju krostki, można także wielokrotnie pocierać dany obszar gazą lub wacikiem nasączonymi ziołami. 

Dawkowanie doustne ziół szwedzkich 

W przypadku innych dolegliwości, zioła szwedzkie stosuje się wewnętrznie.  

 • Profilaktycznie należy spożywać do 4 łyżeczek ziół dziennie w kilkugodzinnych odstępach. 
 • Doraźnie (np. w przypadku problemów żołądkowych) można spożyć 1 łyżkę ziół na raz. 
 • Leczniczo spożywa się do kilku (2-3) łyżek ziół dziennie. 

Skąd wziąć zioła szwedzkie? 

Zioła szwedzkie są dostępne w wielu sklepach i aptekach, a także poprzez Internet. Można je nabyć w formie gotowej do użycia nalewki lub suszu, który należy samodzielnie zalać 40% alkoholem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *