Pokazy i prezentacje firmy Clavam Sp. z o.o. (opinie) – sposób na udane zakupy!

Od wielu lat popularne są pokazy, podczas których różne firmy prezentują rozmaite produkty. Wiele osób nie ufa spółkom, które zajmują się tego rodzaju handlem. Czy podczas prezentacji można trafić na wartościowe produkty? Dlaczego zaufanie społeczne wobec firm, które je prowadzą jest tak niewielkie? Między innymi o to zapytaliśmy przedstawiciela jednej z takich spółek – Pana Krzysztofa Wilka z firmy Clavam Sp. z o.o.. Poniższy artykuł zawiera informacje, które udało nam się uzyskać podczas wywiadu.

Czym zajmuje się firma Clavam Sp. z o.o.?

Na wstępie poprosiliśmy Pana Krzysztofa, aby krótko opisał działalność firmy, w której pracuje.

– „Jesteśmy pośrednikami zajmującymi się promowaniem, prezentacją i sprzedażą produktami różnych firm. W żadnym stopniu nie jesteśmy producentami sprzedawanych przez nas artykułów. Niemniej jednak – kontynuował Pan Krzysztof – dzięki ścisłej współpracy z producentami oraz dobrym wynikom sprzedaży mamy prawo do stosowania dużych obniżek cenowych, z czego chętnie korzystamy. Obecnie w naszej ofercie znajdują się:

 • mata BodyShape firmy Casada
 • garnki Venice
 • odkurzacz Clean King

Brak zaufania do pokazów

Jak wiadomo, pokazy rozmaitych produktów nie cieszą się zbyt dobrą renomą. Wielu ludzi uważa organizujące je firmy za oszustów, którzy próbują naciągnąć klientów na kupno niskiej jakości produktów. Jak ustosunkował się do tego przedstawiciel firmy Clavam Sp. z o.o.?

– „Nie dziwi mnie Pana pytanie, ani stanowisko dużej części społeczeństwa. Wszystko przez oszustów na szeroką skalę organizujących pokazy. Rzeczywiście nie brakuje firm, które sprzedają podróbki oryginalnych produktów. My natomiast, jako firma Clavam Sp. z o.o., padliśmy niejednokrotnie ofiarą spółek oferujących sprzedawane przez nas produkty bez zgody i wiedzy producentów

Znając sposoby działania oszustów można jednak łatwo ich wykryć i po prostu unikać. – kontynuował Pan Krzysztof. Nie warto rezygnować całkowicie z udziału w jakichkolwiek pokazach, gdyż jest to forma sprzedaży mająca mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala dobrze poznać produkt przed jego zakupem, przez co klienci nie dostają kota w worku” – dodał przedstawiciel Clavam Sp. z o.o..

Przyznając rację Panu Wilkowi zapytaliśmy go jak wykryć oszustów, którzy chcą sprzedać trefny towar. Innymi słowy, jak nie dać się oszukać?:

– „Wykrycie oszustów nie jest zbyt trudne – zaczął Pan Krzysztof – najczęściej zdradzają ich dwie cechy:

 • niskie ceny produktów
 • brak profesjonalizmu.

Najczęściej – mówił Pan Krzysztof – cena produktu oferowanego przez naciągaczy jest nawet o kilkadziesiąt procent niższa od tej, w jakiej my sprzedajemy go na pokazach, pomimo, że oferujemy produkty w i tak już obniżonych cenach. Sprzedaż oryginalnych produktów po tak niskich cenach jest absolutnie niemożliwa, gdyż przynosiłaby ona producentom straty zamiast zysków. Oszuści również nie dotrzymują terminów, nie odpisują na wiadomości i na wiele innych sposobów przejawiają brak profesjonalizmu.

Warto również sprawdzić opinie klientów na temat danej firmy – dalszych wskazówek udzielał Pan Wilk. Jeśli trudno znaleźć jakiekolwiek wiarygodne informacje na temat danej spółki, prawdopodobnie po naciągnięciu kilkunastu lub kilkudziesięciu klientów zakończy ona swoją działalność i po prostu zniknie. Jest to niestety częsta praktyka. Czasami również bez trudu można znaleźć informacje o firmie, świadczące o jej nieuczciwości – zakończył wypowiedź pracownik firmy Clavam Sp. z o.o..

Czy spółka Clavam Sp. z o.o. jest godna zaufania?

Chcąc poznać nieco lepiej firmę Clavam Sp. z o.o. zapytaliśmy Pana Krzysztofa Wilka czym wyróżnia się ona spośród innych tego typu spółek. Dlaczego jest godna zaufania i skąd klienci wiedzą, że jest uczciwa:

– „Nasza firma ma już ugruntowaną pozycję na rynku – zaczął Pan Krzysztof. Działamy w 100% zgodnie z prawem, współpracujemy bezpośrednio z producentami, co każdy może sprawdzić u źródła. Oferowane przez nas produkty zawsze są oryginalne. Dowodem na to są opinie klientów, którzy brali udział w organizowanych przez nas pokazach. W zdecydowanej większości są oni zadowoleni z zakupionych produktów oraz z samej obecności podczas prezentacji” – mówi Pan Krzysztof Wilk.

Przedstawiciel firmy Clavam Sp. z o.o. przestrzegł również przed nieuczciwymi praktykami oszustów, polegającymi na umieszczaniu w sieci fałszywych opinii na temat firmy. Zwykle jednak fałszywe pozytywne komentarze można dosyć łatwo zidentyfikować.

Czemu warto kupować na pokazach?

Sprzedaż produktów podczas pokazów to bardo specyficzna forma handlu. Zapytaliśmy naszego rozmówcę dlaczego warto brać udział w prezentacjach oraz dokonywać w ich trakcie zakupów. Oto co usłyszeliśmy w odpowiedzi:

– ” Nie chcemy, aby klient kupował kota w worku, jak ma to miejsce podczas zakupów internetowych, a w przypadku niektórych produktów również w sklepach stacjonarnych. Podczas pokazów, doświadczeni specjaliści, których zatrudnia firma Clavam Sp. z o.o., prezentują możliwości poszczególnych produktów. Pokazują, jak optymalnie je wykorzystać oraz jak obsługiwać sprzęt. Dzięki temu klient, gdy wraca do domu nie musi czytać instrukcji, lecz może od razu zacząć korzystać z zakupionych produktów.”

Ceny produktów sprzedawanych przez firmę Clavam Sp. z o.o.

Chcieliśmy poznać ceny produktów, jakie sprzedaje podczas pokazów firma Clavam Sp. z o.o.. Czy są one wysokie? Poniżej informacje, jakich udzielił nam na ten temat Pan Krzysztof Wilk:

– ” Kwestia uznania danej ceny za wysoką lub niską jest w dużej mierze subiektywna – rozpoczął wypowiedź przedstawiciel firmy – niemniej jednak, za wysoką jakość zawsze trzeba zapłacić. Poszczególne elementy konstrukcyjne, jak również sama myśl technologiczna – to wszystko jest kosztowne. Podczas naszych pokazów oferujemy jednak produkty w przystępnych cenach, zwłaszcza dzięki obniżkom, na jakie pozwalają nam producenci. Ponadto, co jakiś czas oferujemy również kupony rabatowe. Ustalamy także indywidualne warunki transakcji z klientami, którzy chcą zrealizować większe zamówienie.

Ceny produktów nie są stałe – kontynuował Pan Krzysztof. Przykładowo, garnki Venice sprzedajemy najczęściej w zestawach. Skład kompletu co jakiś czas ulega modyfikacji, przez co nieco zmieniona zostaje też cena.”

Kilka słów o produktach

Ażeby zapoznać się nieco bliżej ze sprzedawanymi prze Clavam Sp. z o.o. produktami poprosiliśmy o krótki opis naszego rozmówcę – Pana Krzysztofa Wilka, który pokrótce przedstawił każdy z produktów

Mata BodyShape firmy Casada

Mata wibracyjna BodyShape to sprzęt zapewniający cudowny relaks. Wibracje punktowe oraz ogrzewanie sprawiają, iż mata jest w stanie zastąpić nawet najlepszy masaż mechaniczny. Warto wskazać również jej działanie prozdrowotne – mata wpływa pozytywnie na pracę układów krążenia i limfatycznego.”

Garnki Venice

„Luksusowe garnki Venice cieszą się podczas pokazów ogromnym zainteresowaniem. Przede wszystkim umożliwiają przygotowywanie zdrowych posiłków, a to za sprawą wchodzących w skład zestawu takich naczyń jak:

 • patelnia do smażenia bez tłuszczu
 • garnki do gotowania na parze
 • patelnia no frost.”

Odkurzacz Clean King

„Urządzenie marki Clean King to odkurzacz XXI wieku. Nie tylko zasysa kurz, ale również pierze, czyści, nawilża i odświeża. Przy jego użyciu można wyczyścić dywan, parkiet, panele, tapicerkę, ale też m.in. płytki czy linaleum.

Materac terapeutyczny MediAir 3D

Kolejny flagowy produkt znajdujący się w naszej ofercie, to materac terapeutyczny MediAir 3D marki Casada. Liczne doświadczenia fizjoterapeutów z wielu krajów dowodzą, iż model ten jest jednym z czołowych w swojej branży. Materac MediAir 3D jest wykonany z żywej, czystej wełny. Stanowi to jego główną cechę charakterystyczną, a jednocześnie jedną z największych zalet. Dlaczego zastosowanie wełny okazuje się być aż tak skuteczne? Materiał ten w znacznym stopniu przyczynia się do zrównoważonej wymiany wody i powietrza. Sesje terapeutyczne wymagają odpowiedniego podłoża, które nie ulegnie zepsuciu pod wpływem potu lub wpływu innych płynów używanych podczas zabiegu. Wysokiej jakości wełna przyciąga wilgoć, a następnie przekazuje ją na zewnątrz materaca, chroniąc go tym samym od zawilgocenia lub co gorsza – pojawienia się pleśni. Co więcej, całość została wzbogacona o specjalistyczną piankę PUR T25. Nadaje ona materacowi odpowiedniej twardości i sprężystości. Poza tym MediAir 3D posiada specjalistyczny pokrowiec. Do produkcji jego górnej części używa się żyrardowej dzianiny wzbogaconej o srebrną nić dezynfekującą. Zapobiega ona rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Od dołu natomiast materac chroniony jest przez wytrzymałą tkaninę POLYESTER 6000D. Model MediAir 3D warto stosować w połączeniu z innymi produktami terapeutycznymi marki Casada, które można znaleźć w ofercie naszej firmy. Serdecznie zapraszamy!

Kila słów na zakończenie

Na zakończenie owocnej rozmowy z Panem Krzysztofem Wilkiem poprosiliśmy go o krótkie podsumowanie wypowiedzi:

„Chciałbym zmienić nieco opinię społeczeństwa na temat pokazów prowadzonych przez takie firmy jak Clavam Sp. z o.o.. Zrażając się do udziału w prezentacjach traci się okazje na nabycia cennych produktów w okazyjnych cenach. Jednocześnie chciałbym jeszcze raz przestrzec przed oszustami handlującymi podróbkami.” – zakończył Pan Krzysztof Wilk z firmy Clavam Sp. z o.o.

3 Comments on “Pokazy i prezentacje firmy Clavam Sp. z o.o. (opinie) – sposób na udane zakupy!”

 1. Nigdy wcześniej nie myślałem o tym, żeby udać się na profesjonalny pokaz odkurzaczy. Naprawdę warto było wybrać się i poświęcić odrobinę czasu, aby zobaczyć odkurzacz Ambasador w akcji. Bardzo mili ludzie pokazali wszystkie cechy odkurzacza, które posiada i dlaczego warto go mieć w swoim domu. Jest to bardzo dobre urządzenie dla każdego, kto posiada swoim domu zwierzaka i przez to ma dużo sierści na dywanie oraz meblach. Odkurzacz w mgnieniu oka poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami zarówno z mebli, jak również z dywanu. Jest to idealne rozwiązanie również dla rodziców, którzy posiadają małe dzieci i jak wiadomo dzieci potrafią bardzo nabałaganić, a często nawet nabrudzić tym, co jedzą lub na rozrzucać chipsów paluszków oraz innych rzeczy, które ciężko później pozbierać czy doczyścić zabrudzone miejsca. To co dodatkowo wyróżnia odkurzacz marki Ambasador jest to. że jest bardzo cichy gdy pracuję, a dodatkowo posiada bardzo ładny wygląd i sprząta wszystkie powierzchnie takie jak dywany czy kafelki.

 2. Jestem bardzo zadowolony z odkurzacza, który miałem okazję zakupić wraz z żoną podczas pokazu. Idealnie sprawdza się w domowych warunkach i jest niezwykle wydajny. Jako posiadacz dużego domu oraz dzieciaków i dwóch psów, sprzątanie to bardzo uciążliwa czynność, szczególnie biorąc pod uwagę zwierzaki, które gubią kilogramy sierści. Odkąd odkurzacz ambasador gości w naszym domu to sprzątanie stało się o wiele łatwiejsze, można także wyprać kanapy i fotele, co jest niezwykłym udogodnieniem. Wracając do pokazu to był świetnie poprowadzony, fajna atmosfera, dużo ludzi. Świetnie sprawdzony czas, bardzo profesjonalna organizacja i podejście do odbiorców, chętnie zobaczę w przyszłości inne produkty firmy na kolejnych pokazach.

 3. Bardzo lubię różnego typu nowości i gadżety, dlatego też zdecydowałam się na zakup maty masującej, która jest w ofercie firmy organizującej pokaz na którym ostatnio byłam. Mata sprawdza się świetnie i rzeczywiście działa, to świetny sposób na odpoczynek oraz relaks po ciężkim dniu. Pracuje w urzędzie i dlatego też po kilku godzinach siedzenia przy biurko przed ekranem komputera mam problemy z kręgosłupem oraz jestem zestresowana, dzięki macie mam świetny masaż, który rozluźnia mięśnie i pozwala odpocząć. Zaletą produktu jest to, że nie trzeba wychodzić z domu, można jej uzywać podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Świetna sprawa, w moim domu korzysta z niej praktycznie cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *