Botoks- skuteczna broń w walce ze zmarszczkami

Wraz z upływem lat nasza skóra traci jędrność i sprężystość. Ilość produkowanego kolagenu i elastyny się zmniejsza. W związku z tym zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy na twarzy. Czy jest sposób, aby ten proces powstrzymać?

Jakie zmarszczki wyróżniamy?

Powstawanie zmarszczek jest naturalnym i nieuniknionym zjawiskiem. Pierwsze zmarszczki (mimiczne) zaczynają się pojawiać około 25-30 roku życia. Proces ten jest związany z utratą sprężystości przez skórę. Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne, ponieważ ich powstawanie jest spowodowane mimiką twarzy (uśmiech, marszczenie czoła, złość). Następnie pojawiają się zmarszczki grawitacyjne, które są związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. Wyróżniamy jeszcze zmarszczki strukturalne. Są one efektem szkodliwego wpływu promieniowania UV, czynników genetycznych i prowadzonego trybu życia (np. palenie papierosów).

Jak walczyć ze zmarszczkami

Chcąc cieszyć się młodym wyglądem i piękną cerą, musimy o nią odpowiednio dbać. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie skóry od zewnątrz (kremy, maski), jak i od wewnątrz (picie dużej ilości wody). Należy również pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV i niepaleniu papierosów, gdyż to też przyczynia się do wcześniejszego powstawania zmarszczek. Jeśli będziemy się stosować do tych zaleceń, nasza skóra z pewnością się odwdzięczy. Jednak zatrzymanie czasu jest niemożliwe i prędzej czy później zmarszczki zaczną się pojawiać. Wtedy możemy poddać się zabiegowi botoksu.

Skuteczność botoksu

O botoksie na pewno każdy słyszał. Jest to popularny zabieg wykonywany w celu zniwelowania zmarszczek. Toksyna botulinowa kraków jest wstrzykiwana w konkretny mięsień. Daje to możliwość wygładzenia bruzd i poprawy wyglądu twarzy. Najczęściej botulinę wstrzykuje się w okolice oczu (kurze łapki), czoła (lwia zmarszczka oraz poprzeczne zmarszczki) oraz okolicę ust (zmarszczki palacza). Efekt jest zauważalny po kilku dniach. Działanie botoksu wykonanego po raz pierwszy utrzymuje się przez około 3-4 miesiące, a przy następnym zabiegu może wydłużyć się nawet do 7 miesięcy. Zabieg można powtarzać wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *