Ditrofenum jako najlepsza pomoc na bóle stawów

Zapalenia i przewlekłe bóle stawów to coraz powszechniejsze dolegliwości, które dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wymagają one specyficznych interwencji ortopedycznych czy specjalnej farmakologii. Problem na szczęście może zniwelować suplement na bolące stawy, a jednym z popularniejszych jest Ditrofenum. Na czym polega jego działanie i jak uzyskać dzięki niemu lepszą sprawność? 

Działanie Ditrofenum

Suplement przede wszystkim niweluje dolegliwości bólowe stawów, czyli połączeń między dwoma kośćmi. Są one spowodowane działaniem czynników zewnętrznych, takich jak częste zmiany temperatury czy wilgotność otoczenia. Najbardziej na bóle narażone są tutaj kolana, kostki, biodra czy łokcie. Najczęściej zagrożone są nimi osoby starsze, co związane jest oczywiście z częstszą eksploatacją kości. W przypadku częstych i nagłych ruchów dochodzi do nadwyrężenia tak zwanej kaletki maziowej, która okala dany staw.

Dzięki Ditrofenum można odnowić mikrouszkodzenia, które powstają podczas ruszania kośćmi. Może od odżywić stawy i chronić podstawowe funkcje kości. Przyczynić się do tego może zwiększona ilość kolagenu i kwasu hialuronowego w składzie. Polepsza działanie chrząstki stawowej, zmniejszając przy okazji bóle związane z ruchem kości. Poprawa kondycji stawów jest możliwa dzięki zwiększeniu trofizmu chrząstki, a co za tym idzie – płynnemu działaniu połączeń międzykostnych. Suplement nie dość, że zmniejsza ból, to jeszcze zwiększa ruchomość wszystkich stawów jednocześnie. 

Kto powinien stosować Ditrofenum?

Bóle i dolegliwość stawów nie dotyczą jedynie osób starszych. Poprawa ruchomości połączeń międzykostnych jest ważna również z perspektywy sportowców, którzy nadużywają pracy tkanek i chrząstek stawowych. Ditrofenum poleca się zwłaszcza biegaczom i sportowcom podnoszącym ciężary. Preparat może być świetny dla osób trenujących wiele lat na siłowni, gdzie obciążone są łokcie i barki. Sprinterzy z kolei powinni zwrócić uwagę na kolana i biodra. 

Ditrofenum warto stosować też w przypadku kobiet w okresie menopauzy. Bóle stawów związane są wtedy ze wzrostem poziomu hormonów, zwłaszcza estrogenu. Związane jest to ze zmianą w metabolizmie wapnia. Dzięki licznym składniom odżywczym bóle można szybko i skutecznie wyeliminować.

Jak stosować Ditrofenum?

Trzeba pamiętać, że Ditrofenum na stawy jest suplementem, który należy stosować w dłuższej perspektywie czasu. Jedna lub trzy dawki nie wystarczą do całkowitej eliminacji bólu. Dlatego trzeba pamiętać o pewnej regularności. Najlepiej, gdy suplement stosujemy codziennie. Przebadany laboratoryjnie specyfik powinien zadziałać w perspektywie kilku tygodni, a być może nawet dni. Może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Nie wykazuje żadnych skutków ubocznych, w postaci np. bólów żołądka czy nudności. 

Trzeba pamiętać, że sam suplement nie zastąpi regularnych wizyt u lekarza rodzinnego czy ortodonty. Przy całkowitym lekceważeniu problemu mogą pojawić się poważne reumatoidalne zapalenia stawów. Ditrofenum pomaga w pozbywaniu się bólu, poprawia ruchomość stawów, ale nie jest gwarancją całkowitego pozbycia się problemu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *