Wybieramy odpowiednią suszarkę!

Jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń stylizujących. W swoich łazienkach posiadają ją zarówno nasze babcie, jak i mężczyźni! O czym mowa? Oczywiście o suszarce! Dzięki niej w łatwy i szybki sposób nie tylko wysuszymy nasze pasma, ale także je wystylizujemy. Niespodziewana randka? To nie problem! Problem zaczyna się, gdy musimy wybrać odpowiedni rodzaj suszarki do włosów. Jaki okaże się zatem najlepszy dla nas? Sprawdźcie poniżej!

Rodzaje suszarek do włosów przeznaczonych do użytku domowego

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów suszarek do włosów są te używane przez nas w domu. Posiadają zwykle kilka stopni nawiewu, a także chłodzenie. Do wyboru mamy wiele modeli, m.in tradycyjne, z rączką czy podłużne. Spośród suszarek przeznaczonych do użytku domowego możemy wyróżnić kilka opcji:

  • Suszarki z jonizacją – zapobiegają nadmiernemu puszeniu się włosów podczas suszenia, a także nawilżają strukturę włosa, dzięki temu wydają się one zdrowsze i są znacząco gładsze.
  • Suszarki z dyfuzorem – jest to rodzaj suszarki stylizującej, niegdyś używanej tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, a teraz dostępny „od ręki” w każdym sklepie ze sprzętem RTV. Suszarka ta posiada okrągłą nasadkę zakończoną wypustkami, przez które przepływa ciepłe powietrze. Nasze włosy stają się uniesione u nasady i bardziej puszyste.
  • Suszarki z wymiennymi końcówkami – bardzo przydatny sprzęt w każdym domu! Dzięki tego typu suszarce, możemy zakręcić sobie loki i podkręcić końcówki włosów. Często w zestawach mamy kilka rodzajów końcówek stylizujących. Jest to urządzenie 2 w 1, ponieważ nie musimy dodatkowo używać zwykłej lokówki.

Przydatne w podróży

Jeżeli sporo podróżujemy i często jesteśmy na tzw. „walizkach”, warto zakupić suszarkę podręczną, która idealnie wkomponuje się w nasz bagaż i nie zajmie dużo miejsca. Suszarki podróżne często są mniejszymi wersjami tych przeznaczonych do użytku domowego, z rączką, ale możemy je złożyć i schować w specjalnym etui. Urządzenia te także posiadają kilka stopni ciepłej temperatury i nie tracą w zupełności na swojej mocy. Z powodzeniem możemy ich używać także w domu, jeżeli nie mamy gdzie przechowywać normalnej wersji sprzętu.

Suszarki profesjonalne

Spotkamy się z nimi zwykle u fryzjera, gdzie stylizacja włosów stoi na pierwszych miejscu. Tego typu suszarki wyposażone są zwykle w większą moc (aż do 2300 W) oraz większą siłę nawiewu. Nierzadko spotkamy aż czterostopniową skalę wyboru nawiewu oraz dwustopniową ciepłej temperatury. Suszarki wyposażone są w nakładki nie tylko podkręcające, ale także prostujące, tworzące różnego rodzaju loki i fale.

Wybór odpowiedniego rodzaju suszarki do włosów uzależniony jest w dużej mierze od naszych preferencji. Jednak dzisiaj mamy dostępnych wiele modeli w przystępnych cenach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *