Modne zdobienia z akrylożelem w roli głównej

Akrylożel jest ciekawą substancją wykorzystywaną głównie do przedłużania paznokci na formie oraz do wykonywania zdobień trójwymiarowych. Jak wykonać takie zdobienia i dlaczego akurat ten produkt tak dobrze się do tego nadaje?

Konsystencja akrylożelu – powód jego sukcesu

            Akryl i żel były substancjami bardzo powszechnie wykorzystywanymi do zdobień i przedłużania paznokci, jednak każdy z tych produktów ma swoje wady. Niektóre stylistki preferują pracę z akrylem, inne z żelem, ale osoby, które dopiero zaczynają swoją zabawę w stylizowanie paznokci, zdecydowanie powinny postawić na akrylożel. Jest on połączeniem tych dwóch specyfików. Charakteryzuje się zdolnością do tworzenia wysokich, nierozlewających się warstw bezpośrednio na powierzchni naturalnej lub przedłużonej płytki. Jest mocny niczym akryl, ale jednocześnie plastyczny niczym żel. Z łatwością daje się formować poprzez pędzelek umoczony w specjalnym płynie, który ułatwia kształtowanie masy. Tym, co przesądza o wyższości akrylożelu nad akrylem i żelem, jest też fakt, że zastyga on dopiero po włożeniu dłoni pod lampę. Jest doskonały do ćwiczeń i wprawiania się w zdobieniach. Stąd też poleca się go amatorkom, które robią paznokcie na własny użytek albo dopiero zaczynają swoją zawodową przygodę z paznokciami.

Jakie zdobienia możesz wykonać akrylożelem?

            Oprócz przedłużania paznokci na formie, za pomocą akrylożelu można wykonać ciekawe trójwymiarowe zdobienia. Są one nieocenione, gdy chce się na przykład wykonać trwały, mocny i subtelnie cienki, wypukły wzorek na paznokciach, nie używając do tego celu hybrydy, która może się rozlewać i nie dawać tego efektu. Można także pokusić się o wykonanie za pomocą akrylożelu misternie zdobionych rzeźb – kwiatów, liści czy innych o trójwymiarowym charakterze. Wiele osób decyduje się na takie zdobienia na wyjątkowe okazje, na przykład ślub, chrzciny czy święta, podczas których chcą zabłysnąć czymś ekstra na paznokciach. Supermodne ostatnimi czasy są zdobienia sweterkowe – ten rodzaj wzorków również można osiągnąć, wykorzystując akrylożel, którym będzie się to robiło dużo precyzyjniej niż lakierem hybrydowym i bez konieczności nanoszenia wielu warstw lakieru.

Jak robić zdobienia 3D?

            Supermodne, a jednocześnie subtelne wypukłości na jednym czy dwóch paznokciach wykonane w jednolitym kolorze są obecnie prawdziwym hitem na salonach. Warto więc nauczyć się je robić za pomocą wygodnego, gotowego akrylożelu w tubce. Jego ogromną zaletą jest to, że nie wymaga rozrabiania proszku z monomerem do uzyskania pożądanej konsystencji, więc szybciej i sprawniej można rozpocząć pracę nad stylizacją. Zdobienia 3D robi się zwykle bezpośrednio na płytce paznokcia, wykorzystując do tego akrylożel w kolorze cielistym lub jasnoróżowym, kryjącym. Można też oczywiście wykorzystać tubę z substancją bezbarwną, ale zawsze będzie ona wymagała pomalowania lakierem hybrydowym na koniec, co tylko dołoży pracy. Po nałożeniu kropli produktu na przygotowaną płytkę paznokcia wystarczy za pomocą cieniutkiego pędzelka do zdobień zmoczonego lekko w specjalnym płynie uformować żądane kształty zdobień. Na koniec paznokcie należy utrwalić w zwyczajnej lampie UV, można je też pomalować hybrydą, topem i utwardzić. Takie paznokcie charakteryzować się będą niezwykłą trwałością – utrzymują się przez miesiąc bez brzydkich odrostów, a co najważniejsze – bez złamań czy odpryskiwania kolorów. Zdobienia akrylożelem są idealne dla kobiet, które nie lubią zawracać sobie głowy częstym poprawianiem swojego manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *