Po czym poznać dobrą prostownicę do włosów?

Idealnie proste, lśniące włosy to marzenie niejednej kobiety. Moda na proste włosy już od kilku lat króluje zarówno na modowych wybiegach, jak i naszych ulicach. W jaki sposób osiągnąć gładką, prostą fryzurę? Rynek obfituje w szeroki wachlarz sprzętów do prostowania włosów. Prostownice – bo o nich mowa – tak jak i inne sprzęty mogą być lepszej lub gorszej jakości. Po czym zatem poznać dobrą prostownicę do włosów?

Dobra prostownica a rodzaj włosów

Wokół tematu prostownic narosło wiele mitów, między innymi taki, że jest to sprzęt niszczący strukturę włosa. Czy jest tak w rzeczywistości? I tak i nie. Wszystko zależy od jakości prostownicy oraz umiejętnego posługiwania się nią. Przede wszystkim należy dostosować prostownicę do rodzaju włosów – inny model odpowiedni będzie dla blondynki z cienkimi, delikatnymi włosami, a inny dla osoby z włosami grubymi, o mocnej strukturze. Nie należy się więc sugerować opinią przyjaciółki, no chyba że ma włosy podobne do naszych. Najlepiej prześledzić cechy i właściwości kilku modeli i samemu zdecydować, jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Dobra prostownica – właściwości i parametry

Tak jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, odpowiedni wybór sprzętu zależy od tego, jakie włosy posiadamy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  • Regulacja temperatury – dobre prostownice posiadają regulację temperatury, do której nagrzewają się płytki. Dostępne na rynku prostownice – w zależności od modelu – działają przeważnie w zakresie 130-230 stopni. Generalna zasada jest taka, że im grubsze włosy, tym można używać prostownicy nagrzanej do wyższej temperatury. Pamiętajmy, mając cienkie włosy nie używajmy temperatury wysokiej, która może je nadpalić i zniszczyć. Dostosowujmy zatem regulator temperatury indywidualnie. Zaczynając od niższej temperatury sprawdzajmy efekt prostowania i stan włosów i ewentualnie w razie konieczności podnośmy temperaturę na nieco wyższą, aż w końcu osiągniemy efekt idealny.
  • Rodzaje płytek – ważnym elementem jest też powłoka płytek, z pewnością nie powinna być zbyt cienka. Producenci oferują najczęściej płytki ceramiczne (z funkcją jonizacji), a także tytanowe i diamentowe (bardzo trwałe, odporne na zarysowania), lustrzane lub turmalinowe. Szerokość płytek należy również dostosować do struktury włosów – do cienkich wystarczą modele z wąskimi płytkami, natomiast do włosów grubych i długich lepiej sprawdzą się szerokie płytki, dzięki którym szybciej osiągniemy efekt wyprostowanych, wygładzonych włosów.
  • Elementy bezpieczeństwa – dobra prostownica powinna posiadać ekran informujący o wysokości temperatury oraz funkcję automatycznego wyłączenia po dłuższym czasie.

To podstawowe cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrej prostownicy. Pamiętajmy, że wybór zależy tu przede wszystkim od struktury i długości naszych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *