Zabiegi pielęgnacyjne to codzienność w życiu każdego z nas. Jeśli myślimy o pielęgnacji włosów, jednocześnie nie sposób pominąć kwestii ich stylizacji. Układając włosy mamy do dyspozycji szereg urządzeń i kosmetyków – możemy zatem swobodnie wybrać według naszych potrzeb i preferencji wśród lokówek, karbownic, prostownic, lakierów, gum, żeli itd. Jeśli myślimy o klasycznym wyglądzie na co dzień, warto zdecydować się na prostownicę. Tylko po czym poznać dobrą prostownicę do włosów? Na co powinniśmy zwrócić uwagę udając się do sklepu, lub zamawiając sprzęt przez internet? Czy każda prostownica jest taka sama? Zdecydowanie nie!
Zastanawiasz się po czym poznać dobrą prostownicę do włosów?
Wskazówek jest w tym temacie wiele – warto zapoznać się z nimi i zdecydować, która (lub które) z nich jest dla nas najważniejsza.
- Rodzaj płytek.
Na rynku dostępne są prostownice z płytkami teflonowymi, ceramicznymi, tytanowymi, lustrzanymi, diamentowymi luz z tzw. turmalinami.
Powłoka teflonowa szybko się zużywa i nierównomiernie rozgrzewa. Choć chroni włosy przed wysoką temperaturą i przywieraniem, nie jest to najlepszy wybór. Najpopularniejsze są powłoki ceramiczne – nagrzewają się równomiernie i dobrze wygładzają. Prostownice tytanowe są podobne w działaniu do ceramicznych, natomiast znacznie bardziej wytrzymałe. Płytki lustrzane gwarantują blask włosów, diamentowe dobrze nadają się do włosów szorstkich i trudnych w układaniu, z kolei płytki z turmalinami chronią włosy przed elektryzowaniem się. - Moc.
Po czym poznać dobrą prostownicę do włosów? Najłatwiej właśnie po jej mocy! Dostępne na rynku modele cechuje moc między 20 a 170 W. Im lepsza prostownica, tym większa jej moc – czas nagrzewania jest maksymalnie skrócony, a co za tym idzie – czas zabiegu modelującego również (prostownice o dużej mocy nagrzewają się do 200 stopni już w kilkanaście sekund, natomiast tym o mniejszej mocy zajmuje to nawet kilka minut). - Wielkość płytek.
Ten parametr należy dopasować do długości naszych włosów – jeśli są krótkie postawmy na prostownicę z wąskimi i krótkimi płytkami (np. 24 mm x 90 mm), w przypadku długich i półdługich wybierzmy prostownicę z szerszymi i dłuższymi płytkami (np. 40 mm x 100 mm). - Regulacja temperatury.
Lepszej jakości prostownice dają możliwość ustawienia interesującej nas temperatury płytek – jest to istotne z punktu widzenia jakości naszych włosów – jeśli są cienkie i łamliwe – płytki powinny mieć maksymalnie niska temperaturę – inaczej niż w przypadku włosów grubych.
Nadal zastanawiasz się po czym poznać dobrą prostownicę do włosów? Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje!
Wybór dobrej prostownicy ułatwia obecność (lub brak) dodatkowych funkcji, które nie tylko ułatwiają proces stylizacji, ale często również wpływają na bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Zwróćmy zatem uwagę czy nasza wymarzona prostownica ma funkcję wytwarzania pary, prostowania na mokro, stosuje ultradźwięki lub prostuje, wydzielając specjalny kosmetyk chroniący włosy. Przydatne akcesoria dodatkowe, jak grzebień, obrotowy kabel, etui termoizolacyjne, uchwyt czy podstawka, również wpływają na funkcjonalność sprzętu.
Jeśli nadal po powyższej lekturze nadal zastanawiasz się nad tym po czym poznać dobrą prostownicę do włosów? – zastosuj zasadę im więcej tym lepiej – im wyższa moc, im więcej funkcji i im wyższe jest bezpieczeństwo Twoich włosów – tym bardziej sprzęt powinien być godny twojej uwagi.