Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Piękne, gładkie ciało? Tylko z depilacją laserową. Utrzymanie stale wydepilowanego ciała wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu, zwłaszcza przy korzystaniu ze standardowych i łatwo dostępnych sposobów. Jednocześnie, nie pozwala na dłuższe posiadanie i utrzymanie takiego ciała. Włosy bardzo szybko odrastają, co sprawia, że ten rytuał musi być bardzo często powtarzany. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest depilacja laserowa, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Bardzo często pojawia się pytanie, czy depilacja laserowa boli, które negatywnie nastawia wielu chętnych do skorzystania z zabiegu. Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na zachowanie komfortu nie tylko psychicznego ale także fizycznego.

Co sądzi ekspert o depilacji laserowej?

Na potrzeby artykułu poproszono o wyrażenie opinii o depilacji laserowej eksperta, który na co dzień pomaga kobietom uzyskać pomoc w walce z nadmiernym owłosieniem:

Depilacja laserowa dla wielu kobiet stała się cudownym rozwiązaniem w walce ze znienawidzonym owłosieniem. Na ogromną korzyść depilacji laserowej przyczynia się fakt, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem, który wywiera negatywny wpływ na organizm. Oddziałuje jedynie na mieszki włosowe, dlatego lista przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegów jest naprawdę krótka. powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest skuteczny jedynie przy wykonaniu serii zabiegów, w zależności od posiadanego włosa, odbywa się od 4 do 6 spotkań. Wykorzystanie dobrej jakości lasera, umożliwia całkowite zniszczenie aż 95% włosów, które później już nie odrastają. Pozostała część włosów to włosy, które niekoniecznie muszą pojawić się u każdego. Stanowią grupę włosów, znajdujących się w fazie uśpienia. Cechuje je niski poziom melaniny, który uniemożliwia całkowite usunięcie.

Laser do depilacji włosów Palomar Vectus został opracowany na podstawie długoletnich badań, w trakcie których stworzono urządzenie, które emituje fale o długości 810 nm. Jego działanie opiera się na fototermolizie selektywnej. Emitowane światło przenika w głąb skóry, trafiając do aktywnej melaniny. Oddziaływanie przy pomocy lasera na mieszki włosowe pozwala na wywołanie określonej reakcji mieszków włosowych. W ten sposób hamuje się wzrost mieszków włosowych, co powoduje, że skóra pozostaje gładka już na zawsze.

Laser potrafi dokonywać pomiaru poziomu aktywnej melaniny w skórze. Uzyskany wynik jest wykorzystywany do ustalenia mocy urządzenia dostosowanej do indywidualnych preferencji. Dochodzi do uzyskiwania oczekiwanych efektów a jednocześnie nie dochodzi do wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Ryzyko oparzenia zminimalizowana jest do zera z uwagi na spożytkowanie światła odbijanego przez skórę. Nieustannie skóra poddawana jest działaniu zaawansowanego systemu chłodzącego.

Depilacja włosów przy pomocy lasera pozwala na uzyskanie rewelacyjnych efektów bez większych obaw o wystąpienie dolegliwości bólowych a także o podrażnienie tych miejsc. Depilacja laserowa bikini może okazać się o wiele przyjemniejszą metodą depilacji niż występujące podrażnienia a także reakcje alergiczne, które mogą wystąpić po zastosowaniu pewnych kosmetyków. Zabieg pozwala na końcowe uzyskanie pięknej i gładkiej skóry w każdym oczekiwanym miejscu. Depilacja laserowa pach odbywa się także przy zastosowaniu specjalnych głowic a w efekcie końcowym pozwala na swobodne zachowanie zasad higieny.

Kiedy warto wykonać depilację laserową?

Skorzystanie z dobrodziejstwa zabiegu depilacji laserowej przeznaczone jest dla osób, które nieustannie marzą o posiadaniu gładkiego ciała. Seria 6-8 zabiegów daje gwarancję zachowania gładkiej skóry. Pozwala na skuteczne podniesienie samooceny a także pośrednio wpływa na końcowe zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy, która stopniowo byłaby wydawana na kosmetyki służące do depilacji.

Depilacja laserowa pozwala na znaczną oszczędność czasu oraz zachowanie pięknego ciała. Podjęcie ostatecznej decyzji o wykonaniu zabiegu, nie pozwala na jego realizację w dowolnie wybranym momencie. Najistotniejszym czynnikiem, który decyduje o przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej jest określona pora roku. Najodpowiedniejszą porą roku jest zima, czyli czas, kiedy skóra nie jestnieustannie poddawana działaniu promieni słonecznych.

Wrastające włoski to problem, który także zostaje zażegnany przy pomocy depilacji laserowej. Równolegle zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia schorzenia zwanego zapalenie mieszków włosowych, które pojawia się bardzo często przy stosowaniu tradycyjnego depilatora.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Skóra po poddaniu depilacji laserowej może być zaczerwieniona a także występuje delikatny obrzęk w miejscu wykonywania zabiegu. Taki stan skóry może trwać od 3 godzin do 3 dni. Widoczne bezpośrednie podrażnienie skóry, nie powoduje dłuższych uszkodzeń skóry a także nie powoduje jej długotrwałego zniszczenia. W okresie po wykonaniu depilacji laserowej należy szczególnie zadbać o skórę. Depilacja laserowa zobowiązuje do przestrzegania poniższych zaleceń.

Wskazówki jak zadbać o ciało w pierwszym miesiącu po zabiegu

W trakcie kąpieli zalecane jest skorzystanie z delikatnych produktów oraz kremów przeznaczonych dla niemowląt, tj: Bepanten, Alantan lub Panthenol. Depilowane miejsce nie może być poddawane na działanie kosmetyków, które w swoim składzie posiadają alkohol. Należy unikać dezodorantów, antyperspirantów a także perfum.

Wykonanie zabiegu uniemożliwia wystawianie ciała na długą ekspozycję promieni słonecznych przez okres ok. 4 tygodni. Przez ten okres czasu należy korzystać z kremów z wysokim filtrem UVA.

Dodatkowe podrażnienie skóry może być wywołane przez korzystanie z basenu oraz sauny, dlatego zalecane jest unikanie tych miejsc.

Dla podtrzymania uzyskanego efektu niezmiernie ważne jest aby raz na pewien dłuższy czas wykonać zabiegi podtrzymujące, czyli ponownie udać się na zabieg.

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa umożliwia usunięcie niechcianego owłosienia z każdej części ciała. Zabieg depilacji laserowej nie powoduje żadnego dyskomfortu spowodowanego odczuwalnym bólem. Tradycyjny depilator działa na podstawie wyrywania włosów, co powoduje skojarzenia z uczuciem ogromnego bólu. Depilatory laserowe, opierają się na niszczeniu włosów przy pomocy wysokiej temperatury. Uniknięcie poparzeń odbywa się poprzez nieustanne schładzanie.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej to czynniki, które nie powinny być ukrywane przed specjalistą w trakcie wywiadu przed rozpoczęciem zabiegu. Z depilacji laserowej nie mogą skorzystać:

  • kobiety w trakcie ciąży a także w okresie karmienia piersią,

  • osoby, które cierpią na choroby onkologiczne,

  • osoby, które mają skaleczenia czy podrażnienia występujące w planowanym miejscu wykonywania zabiegu,

  • osoby przyjmujące leki światłouczulające.

Depilacja laserowa może przebiec niepoprawnie lub spowodować zagrożenia, jeżeli dojdzie do zatajenia tych informacji w wywiadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *