Jak wybrać lokówkę do włosów?

W XXI wieku wygląd zewnętrzny bardzo się liczy. Inwestujemy więc w dobrej jakości ubrania, kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne. Udając się na wystawne przyjęcie, w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym jak się ubierzemy, umalujemy oraz jaką fryzurę powinnyśmy wybrać. Włosy, a raczej ich modelowanie, to kwestia istotna również w życiu codziennym – nie idziemy przecież do pracy z tłustymi lub roztrzepanymi kosmykami, ponieważ świadczyłoby to o naszym braku profesjonalizmu. W ostatnim czasie znów powraca moda na piękne loki, zatem coraz częściej pojawiają się pytania o to jak wybrać lokówkę do włosów? Zadanie to nie jest łatwe, jako że na rynku pojawia się coraz więcej produktów, różniących się budową, funkcjami oraz ceną. Właściwa analiza odpowiednich parametrów pozwoli z pewnością ułatwi nam to zadanie.

Jak wybrać lokówkę do włosów?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na nasze potrzeby. Weźmy pod uwagę zwłaszcza poniższe cechy:

  • Rodzaj włosów: czy struktura naszych włosów jest cienka i łamliwa, czy jednak gruba, gęsta i mocna? W przypadku włosów cienkich zdecydujmy się na urządzenie nagrzewające się do jak najniższej temperatury (np. 150 stopni), natomiast jeśli włosy są gęste i grube – wybierzmy lokówkę, która rozgrzeje się przynajmniej do 200 stopni.
  • Rozmiar loków, jaki chcemy uzyskać: jeśli interesują nas loki cienkie – postawmy na lokówki o malej średnicy, do 20 mm, z kolei gdy marzymy o grubych lokach czy falach – te ze średnicą co najmniej 30 mm.
  • Automatyzacja: warto zastanowić się czy będziemy chciały nawijać włosy na lokówkę samodzielnie, czy czynność tę wolimy pozostawić samemu urządzeniu.
  • Wymienność końcówek: jeśli lubimy eksperymentować ze stylizacją loków – wybierzmy model pozwalający na używanie rożnych nasadek.

Czy parametry techniczne sprzętu mogą pomóc w sytuacji, gdy nie wiemy jak wybrać lokówkę do włosów?

Zdecydowanie tak! Nie tylko końcowy efekt, jaki chcemy uzyskać powinien liczyć się przy wybieraniu dobrej lokówki. Każdy sprzęt ma przecież również inne cechy, których obecność lub brak może skłonić nas do zdecydowania się na określony zakup. Na co zatem dodatkowo warto zwrócić uwagę?

  • Moc urządzenia – im większa moc, tym urządzenie szybciej się nagrzewa.
  • Opcja jonizacji – wygładza włosy i zapobiega ich elektryzacji.
  • Ceramiczna powłoka na wałku – zdecydowanie bezpieczniejsza dla włosów niż ta metalowa.
  • Regulacja temperatury – pozwala dopasować do obecnego stanu oraz potrzeb naszych włosów.
  • Dodatkowe ułatwienia – obrotowy kabel, podstawka, etui, ergonomiczna rączka czy ochronna rękawica – ułatwiają korzystanie z lokówki i zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Kila powyższych rad na temat tego jak wybrać lokówkę do włosów z pewnością okaże się przydanych, zwłaszcza jeśli w tym temacie nie mamy jeszcze doświadczenia. Pamiętajmy, aby decydując się na konkretny sprzęt zwrócić uwagę przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo i potrzeby – tylko w ten sposób możemy osiągnąć zadowolenie z zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *