Trądzik – jeden z problemów skóry

Trądzik jest problemem dotyczącym nie tylko nastolatków, ale i osób starszych. Skóra trądzikowa wygląda nieestetycznie, często jest pokryta pryszczami, krostami oraz zaskórnikami. Osoby z taką dolegliwością powinny podejmować odpowiednie leczenie swojej skóry u dermatologa.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej. Ciekawe dermokosmetyki do skóry trądzikowej oferuję marka Sesderma –http://www.sesderma.pl. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii przez markę Sesderma składniki produktów docierają w głąb skóry i właściwie naprawiają jej uszkodzenia od środka.

Trądzik dla wielu osób kojarzy się z hormonami i wiekiem dojrzewania. Jednak często można spotkać osoby dorosłe cierpiące na trądzik. Nowoczesne leki oraz zabiegi dermatologiczne pozwalają na pozbycie się pryszczy oraz blizn. Właściwe leczenie dermatologiczne pozwala uzyskać zdrową i dobrze wyglądającą skórę.

Skąd się bierze trądzik?

Trądzik zazwyczaj ma podłoże dziedziczne i dotyka osób z tłustą cerą. Osoby, u których wytwarzana jest duża ilość gruczołów łojowych oraz towarzyszy temu nadmierne rogowacenie skóry są bardzo mocno narażone na pojawianie się trądziku. Na skórze początkowo dochodzi do powstania zaskórników, które są cenną pożywką dla bakterii żyjących w mieszkach włosowych. Rozwój bakterii powoduje coraz to większe ogniska zapalne w wyniku, których powstają pryszczę i krosty.

Duża ilość wydzielanych hormonów płciowych u nastolatków sprawia, że wydziela się więcej gruczołów łojowych. Szybciej zaczynają przetłuszczać się włosy oraz cera. Osiągniecie około 20 lat powoduje stabilizację wydzielania gruczołów łojowych. Wówczas problem z młodzieńczym trądzikiem zazwyczaj zanika.

Trądzik u osób dorosłych jest wynikiem nadprodukcji sebum. Przyczyną może być duży stres oraz zażywanie niektórych leków. Zwłaszcza leki antydepresyjne i hormonalne mogą wpływać na wzrost sebum. Dodatkowo prowadzenie złej diety oraz otyłość mogą przyczyniać się to wydzielania większej ilość gruczołów łojowych.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa jest mocno tłusta i wymaga specjalnej troski. Najlepiej skorzystać z pomocy dermatologa, który obejrzy oraz zbada naszą skórę i przepisze nam odpowiednie leki i kosmetyki. Znana marka Sesderma, oferuje linię kosmetyków przeznaczoną w celu leczenia trądziku. Trądzikna skórze twarzy pielęgnowany właściwymi żelami oraz kremami z cennymi składnikami powoli będzie zanikał. W przypadku skóry trądzikowej doskonale sprawdzają się kosmetyki z witaminami, cynkiem lub zakwaszające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *