Jakie są rodzaje stylizacji paznokci?

Kobiety uwielbiają dbać o swoje paznokcie, stosują odżywki oraz zabiegi kosmetyczne w celu zachowania zdrowej i dobrze wyglądającej płytki paznokcia. Często korzystają z suplementów diety stymulujących porost paznokci.

Najbardziej pożądane są długie i twarde paznokcie w przeróżnych kolorach. Wiele kobiet decyduje się na zachowanie naturalnego odcienia paznokcia inne zaś sięgają po mocne kolory i dodatki. Paznokciowe trendy stale się zmieniają i ulegają wpływom mody. Na rynek wchodzą nowoczesne produkty oraz techniki stylizacji. Nie zależnie od wybranej metody stylizacji najważniejsze jest to, aby manicure został wykonany fachowo i precyzyjnie.

Rodzaje stylizacji paznokci

Paznokcie tradycyjne

Wiele kobiet samodzielnie dba o swoje paznokcie, używa niezbędne odżywki, wycina skórki oraz nadaję wybrany kształt płycę paznokcia. Malowanie paznokci zwyczajnym lakierem niestety wiąże się z regularnym poprawianiem ich wyglądu. Lakier szybko ulega skruszeniu, nawet wykonanie codziennych obowiązków może sprawić, że pomalowane paznokcie nie będą wyglądać estetycznie. Techniki tradycyjne są przeznaczone raczej dla kobiet, które mają czas na systematyczne malowanie oraz dbanie o paznokcie.

Paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowych uwielbiane są przez kobiety, które cenią trwałość oraz błyszczące kolory. Położone hybrydy utrzymują się w dobrym stanie przez około 2-3 tygodnie. Dodatkowo wyglądają naturalnie i nie niszczą płytki paznokcia. Problematyczne jest jedynie zdejmowanie hybryda, które wymaga wizyty u kosmetyczki.

Paznokcie striplac

Striplac to metoda stylizacji paznokci, która wymaga zastosowania specjalnego lakieru, który utwardza się pod lampą UV/LED. Paznokcie wystylizowane metodą striplac bardzo przypominają hybrydę. Odróżnia je mniejsza odporność i trwałość, paznokcie striplac wytrzymują maksymalnie przez 10 dni. Posiadają jednak dużą zaletę, bowiem zdjęcie lakieru nie wymaga wizyty u kosmetyczki. Wystarczy samodzielnie podważyć brzeg lakieru, aby odkleić całość manicure.

Soczyste kolory, czy raczej naturalność?

Stylizacja paznokci zależy od potrzeb i gustów klientek. Najczęściej kobiety cenią sobie trwałe i nieinwazyjne metody stylizacji paznokci. Sięgają po przeróżne techniki przedłużania naturalnej płytki, rozpoczynając od żelu, akrylu po fiberglass. Niektóre z pań cenią sobie prostotę i wybierają stylizacje w jasnych odcieniach przypominających naturalny wygląd paznokcia. Inne kobiety chętnie bawią się kolorami i nowoczesnymi technikami. Decydują się na soczyste barwy, dodatki brokatów, cyrkonii i innych ozdób. Stylizacja paznokci dla wielu kobiet jest obowiązkowa i przyczynia się do uwydatnienia ich charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *