Problem impotencji u mężczyzn

Impotencja jest zwykle dla mężczyzn bardzo wstydliwym problemem. Z tego też względu, zwykle nie szukają oni pomocy u specjalistów. Jest to bardzo niekorzystne zjawisko, gdyż nieleczona impotencja prowadzi do frustracji i wielu problemów życiowych. Prawidłowe leczenie impotencji jest natomiast bardzo skuteczne.

Czym jest impotencja?

Zanim sięgnie się po tabletki na erekcję, warto dowiedzieć się, czym właściwie jest impotencja. Według specjalistów, jest to rodzaj dysfunkcji seksualnej objawiającej się brakiem wzwodu lub problemami z jego utrzymaniem. Siłą rzeczy, nie dochodzi również do ejakulacji. Przyczyn impotencji może być bardzo wiele, wyróżnia się jednak trzy czynniki uznawane za głównych winowajców:

  • podłoże psychiczne – często impotencja spowodowana jest stresem lub depresją. Stres najczęściej dotyczy sfery seksualnej. Może być spowodowany obawą dotyczącą niezdolności do zaspokojenia oczekiwań partnerki. Niemniej jednak, stres dotyczący zupełnie innej dziedziny życia również może odpowiadać za impotencję
  • problemy z krążeniem – spowolnione krążenie, podłożem którego mogą być np. zapchane żyły, sprawia, że do penisa nie dopływa dostateczna ilość krwi.  Ciała jamista nie zapełniają się, przez co nie dochodzi do erekcji
  • zaburzenia hormonalne – również częsta przyczyną impotencji. Podłożem hormonalnym zaburzeń erekcji i wytrysku jest zwykle niedobór androgenów.

Leczenie impotencji – jak przebiega?

Warto zauważyć, że leczenie impotencji zawsze powinno zaczynać się w gabinecie lekarskim. Oczywiście, można sięgnąć po tabletki na potencję, gdy problem pojawia się sporadycznie. Jeśli jednak brak erekcji powtarza się regularnie, niezbędna jest diagnoza lekarska.

Na podstawie diagnozy lekarz podejmuje decyzję, jakiego rodzaju terapię rozpocząć. Bardzo często stosowane są rozmaite tabletki na erekcję. Jeśli problem dotyczy układu hormonalnego, specjalista przepisuje tabletki hormonalne, uzupełniające poziom androgenów. Jeśli natomiast za impotencję odpowiedzialne jest nieprawidłowe krążenie, problem jest nieco bardziej złożony. Konieczne jest bowiem odkrycie czemu pojawiły się problemy krążeniowe. Przyczyną może być na przykład zalegający w żyłach cholesterol. W takim przypadku wykorzystuje się tabletki na potencję, które obniżają poziom cholesterolu.

Kogo dotyczy problem?

Zgodni z powszechnym przekonaniem, tabletki na potencję przydają się tylko mężczyznom w starszym wieku. Rzeczywiście, w starszej grupie wiekowej odsetek mężczyzn z zaburzeniami erekcji jest największy. Coraz częściej jednak impotencja dotyka również młodych mężczyzn, a nawet chłopców. Najczęściej ma ona wtedy podłoże psychiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *