Materac rehabilitacyjny MediAir 3D marki Casada – cena i opinie

Materace rehabilitacyjne są głównym narzędziem fizjoterapeutów, masażystów oraz innych specjalistów prowadzących terapie lecznicze i relaksacyjne na całym świecie. Z racji prowadzonego trybu życia, jaki narzucił nam ówczesny świat, coraz częściej mamy problemy z kręgosłpuem i musimy skorzystać z pomocy specjalistów. Odpowiednio dobrany materac pozwoli nam na komfort i przyjemność w trakcie masażów, a specjaliście na perfekcyjne wykonywanie swojej pracy oraz skuteczność zabiegów. Najlepszym materacem, a zaraz w ostatnim czasie, najbardziej popularnym na rynku fizjoterapeutycznym jest materac marki Casada o nazwie MediAir 3D. Wykonany został w stu procentach z wełny naturalnej, a dodatkowo zostały wplecione w niego srebrne nitki, które nie mają służyć ozdobie, ale o ich właściwościach będziemy opowiadać nieco później. O zaletach tego produktu i specyfikacacji opowiedział nam Pan Tomasz Soboń, przedstawiciel handlowy firmy Clavam, który na rynku, jako sprzedawca, jest już od wielu lat. Doceniają go nie tylko klienci, którym potrafi doskonale opowiedzieć o danym produkcie, lecz również firmy, których produkty Pan Tomasz sprzedaje.

Zapytaliśmy Pana Tomasza, przede wszystkim, skąd różnica w nazwach firm, które prezentuje, aby nie wzbudzały u nikgo sprzecznych emocji. Odpowiedź, jak można się domyślić, była bardzo oczywista. Pracując do firmy Clavam, Pan Tomasz nabył olbrzymie doświadczenie, dzięki któremu potrafi doskonale przedstawić produkt. Firma Clavam specjalizuje się bowiem w sprzedaży pokazowej, czyli tej najbardziej bezpośredniej, gdzie klient może na własne oczy obejrzeć produkt, dotknąć go, czy nawet przetestować, dzięki obecności specjalistów. Ten rodzaj handlu i doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej pozwala przedstawicielom na współpracę z prawdziwymi „rekinami” danych rynków, którzy doceniają profesjonalizm. Materac rehabilitacyjny MediAir 3D nie jest pierwszym produktem w tej dziedzinie, który sprzedaje firma Clavam, a jak zapewnia Pan Tomasz, jest on jednym z najlepszych dostępnych produktów na rynku terapeutycznym. Przedstawieciele Clavam mają więc ogromne doświadczenie i wiedzę dotyczącą materaców rehabilitacyjncyh.

Pan Tomasz Soboń poleca materac wełniany MediAir 3D ze względu na, między innymi, jego budowę. Został on przygotowany z myślą o zabiegach terapeutycznych, dopracowno w nim każdy szczegół, tak aby zarówno klient, jak i specjlaista mogli odczuwać komfort w związku z wykorzytsywaniem go. Jak już wspomnieliśmy materac został wykonany w stu procentach z czystej wełny, co jest jego największą zaletą. Wierzch pokrowca to antybakteryjna tkanina żakardowa, w którą dodatkowo wpleciono już wspomnianą srebrną nitkę. Spód wykonano z tkaniny polyester 6000D, którą charakteryzuje odporność na wodę, przetarcia i ścieranie. Boki materaca są elastyczne i oddychające, dzięki użyciu tkaniny Air 3D, która pozwala na transfer wody i powietrza. Wypełnienie stanowi nowoczesna pianka PUR T25, której główną cechą charakterystyczną jest trwała sprężystość, czyli nasz materac dzięki temu pozostaje odporny na odkształcenia.

Nasz ekspert twierdzi, że zaletami materaca jest wykonanie go w stu procentach z wełny, a to dlatego, że obecność żywej wełny w materacach firmy Casada daje im bardzo duże zdolności termiczne i termoregulacyjne. Włókno to zapewnia bowiem wewnętrzy mikrokilmat. Nadmiar wilgoci gromadzi się w bocznych zbiornikach, skąd zostaje odprowadzony do atmosfery, dzięki czemu materac pozostaje suchy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nawet podczas bardzo aktywnego użytkowania materaca nie będzie on przyjmował zbyt dużej ilości wilgoci, ponieważ wszelki nadmiar będzie wydalany na zewnątrz. Materac MediAir 3D został dodatkowo wyposażony w srebrną nitkę, o którą również zapytaliśmy Pana Sobonia. Według jego opinii srebro dodane do powłoki materaca zapobiega rozowjowi bakterii i grzybów, dzięki czemu pozostaje on sterylny i wiecznie świeży. Cecha ta jest bardzo ważna, ponieważ srebro to doskonałe środowisko do odpoczynku, lub zabiegu terapeutycznego. Dodatkowo srebrna nić wpleciona na całej powierzchni powłoki materacu skutecznie rozładowuje niepożądane ładunki elektryczne.
Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań materac staje się genialny w swej prostocie. Co jednak, jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie MediAir 3D?

Tomasz Soboń radzi, aby materaca MediAir 3D używać razem z innymi produktami firmy Casada, takimi jak mata sensoryczna lub mata musująca. Zastosowanie takiego zestawu pomaga w przedłużeniu podgrzania tkanek wywołanego umiejętnymi masażami. Dzięki temu poprawia się ukrwienie skórne tkanek, zmniejsza się napięcie mięśniowe oraz zrównoważy się maź stawowa. W związku z powyższymi materac MediAir 3D spełni się idealnie w leczeniu dolegliwości takich jak: dyskopatia wielopoziomowa kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów obwodowych, bóle przeciążeniowe kręgosłupa, powszechnie zwane Lumbago, zapalenie stawów krzyżowo – biodrowych, niestabilność kręgosłupa, czy odleżynach grzbietu, kończyn dolnych i profilaktyce odleżyn. Ponadto warto go stosować do zabiegów wykonywanych podczas stanów zapalnych po urazach kręgosłupa, takich jak zwichnięcia, stłuczenia, złamania, czy po operacjach. Wszelkie działania rehabilitacyjne z użyciem profesjonalnych mat, czy materacy firmy Casada śmiało można nazwać mianem Integracji Sensorycznej, ponieważ okazują się one skuteczne we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach.

Czytając cały ten artykuł na temat materaca wełnianego MediAir 3D możemy mieć wrażenie, że jest on po prostu ideałem. Nie mniej jednak pojawia się pytanie, czy są jakiekolwiek przeciwskazania do stosowania tego materaca?

Pan Tomasz Soboń, jak zawsze okazał się nieocenionym specjalistą w swym fachu i przekazał nam opinię odnośnie przeciwskazań. Według niego nie powinny one być stosowane przez ludzi, którzy są uczuleni na wełnę, gdyż, jak każda inna alergia, może okazać się nieprzyjemna w skutkach. Dodatkowo powinniśmy odpuścić sobie korzystanie z materaca, jeśli posiadamy na swoim ciele świeże lub niezaleczone rany. Kontakt owartej skóry z powierzchnią materaca na pewno nie wpłynąłby pozytywnie na proces gojenia się ran. Mimo przeciwksazań dla tych konkretnych grup, materaca MediAir może używać zdecydowana większość pacjentów bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne.

Posiadając już tak wartościową wiedzą, popartą doświadczeniem Pana Tomasza Sobonia moglibyśmy zakończyć ten artykuł. Pozostają jednak jeszcze dwie bardzo ważne kwestie, być może nawet najważniejsze. Jeśli już zdecydujemy się na zakup materaca MediAir 3D, musimy pamiętać, że jedynym sprawdzonym dystrybutorem jest firma Clavam. Możemy natknąć się na oferty innych firm, które usilnie próbują się podszyć pod Clavam. Złośliwie przedstawiają się od wielu lat, jako dystrybutor marki Casada, co w rzeczywistości skutkowało jedynie tym, że nieposzlakowana opinia firmy Clavam została nadszarpnięta przez negatywne opinie. Ludzie zapewniający o jakości produktów sprzedawali tak naprawdę marne podróbki, które nawet w połowie nie były wykonane w takiej jakości, jakie oferuje nam Casada. Dlatego warto zapamiętać, że jeśli bedziemy chcieli nabyć materac MediAir 3D najlepiej będzie zrobić to na oficjalnym spotkaniu organizowanym przez Clavan. Drugą kwestią, który trzeba koniecznie poruszyć jest kupowanie towaru przez Internet. Oczywiśćie, na pewno, znajdziemy tam bardzo kuszące propozycje. Często cenowo tak przystępne, że wydaje nam się, że grzechem byłoby nie skorzystanie z nich. Musimy zapamiętać jedną rzecz! Za jakość i gwarancję zawsze trzeba zapłacić, a jeśli coś jest nad wyraz tanie, to od razu powinno wzbudzić nasze wątpliwości. Internet to doskonałe miejsce to rozprzestrzeniania podróbek, które albo rozlecą nam się po bardzo krótkim okresie użytkowania, albo nie dotrą w ogóle.

Cena oryginalnego materaca wełnianego MediAir 3D wynosi 10 900 PLN. Dla osoby prowadzącej swoją działaność terapeutyczną jest to bardzo dobra inwestycja na lata. Jak wspominaliśmy na początku artykułu przedmiot ten daje komfort nie tylko osobie prowadzącej zabieg, a przede wszystkim klientowi, który wymaga pomocy. Dzięki temu materacowi nie tylko otrzyma pomoc, ale dodatkowo chwilę komfortu i przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *