Czym jest manicure japoński?

Japoński manicure to uniwersalna procedura dla tych, którzy chcą mieć piękne paznokcie. Można powiedzieć, że paznokcie akrylowe są szybsze, a niektórzy woleliby ten wariant, jeśli ktoś jest fanem naturalnego piękna, doceni paznokcie i nie chce, aby łamały się lub żółkły wtedy wybór musi paść na japoński manicure.

Czym jest manicure japoński?

Japoński tradycjonalizm poważnie wpływa na technologię manicure. Ich dewizą jest być jak najbliżej natury ludzkiej, co znajduje odzwierciedlenie w manikiurze. Tylko naturalne materiały i komponenty są używane do wszystkich procedur, prowadzonych przez mistrza. Nawet profesjonalne narzędzia wykonane są z naturalnych materiałów, są to ceramiczne pilniki do paznokci, polerki ze skóry cielęcej lub patyki pomarańczowe.

Naturalnie, wszystkie surowce i preparaty do manicure japońskiego są wykonane z naturalnych składników – proszku perłowego, żeń-szenia, mleka ryżowego, wosku pszczelego i wielu innych. Po kilku sesjach manicure japońskiego paznokcie stają się nie tylko jędrne, ale również elastyczne i gładkie, uzyskując zdrowy różowy odcień i naturalny połysk.

Czym różni się manicure japoński od klasycznego?

Japoński manicure zaczyna się od wypiłowania naturalnych paznokci, a następnie stosowania oleju na naskórek. Paznokcie są czyszczone w celu przygotowania ich do dalszych zabiegów. Zamiast lakieru do paznokci stosowane są specjalne pasty i proszki. Manicure japoński polecany jest dla tych, którzy chcą mieć piękny, naturalny wygląd swoich paznokci. Japoński manicure jest doskonałą pomocą dla słabych i zniszczonych paznokci. Warto poświęcić kilka sesji, aby od razu zobaczyć wynik.

Efekty manicure japońskiego

Procedura manicure japońskiego jest taka sama jak w przypadku manicure klasycznego (ustalenie z klientem preferowanego kształtu paznokci, przesuwanie / wycinanie naskórka, odtłuszczanie płytki) z tą różnicą, że zamiast nakładania kolorowego lakieru, kosmetyczka masuje specjalną, odświeżającą i nawilżającą pastę do płytki paznokcia. Następnie wciera proszek w płytkę paznokcia, która utrzymuje składniki zawarte w paście i chroni przed zbyt szybkim wymywaniem z płytki paznokcia.

Pasta używana do manicure japońskiego zawiera składniki i witaminy, które wiążą wodę, ułatwiają przenikanie innych substancji i mają znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową. Głównym zadaniem pasty jest odżywianie słabego paznokcia. Proszek chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda lub detergenty. Po zastosowaniu tych produktów, paznokieć staje się przyjemny, gładki, o jedwabistym połysku. Różowa poświata na paznokciu trwa do 2 tygodni.

Składniki i witaminy zawarte w japońskim manicure

  • Witamina A, E, H
  • Prowitamina B5
  • Keratyna
  • Pyłek pszczeli
  • Krzemionka z japońskiego morza.

Manicure japoński znakomicie wzmacnia naturalne paznokcie, pobudza krążenie krwi i stymuluje zdrowy wzrost paznokci. Doskonale chroni przed rozdwajaniem paznokci i ich peelingiem. Dzięki temu kruche paznokcie stają się elastyczne i giętkie. Dzięki japońskim manicure paznokcie stają się piękne i lśniące jak perła. Leczenie należy powtarzać, co dwa lub trzy tygodnie, a efekt jest naprawdę satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *